Przygotowanie do rodzicielstwa

Temat: paszport blagam o porade
niestety najgorszym rozwiazaniem jest wpisanie dziecka do paszportu, tak zrobilismy i to byl blad, wyjezdzajac dalej poza Europe same problemy sa, bo nie ma wowczas zdjecia, jest tylko imie nazwisko i data urodzenia, w Azji mielsimy problemy, w Ameryce o malo nie wrocilismy...odradzam wpisywanie dziecka do paszportu, a z tego co wiem lepiej jak dziecko ma swoj paszport i nie slyszlam aby komus robili rpoblemy bo dziecko jest maluszkiem na zdjeciu...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,65788845,65788845,paszport_blagam_o_porade.htmlTemat: Na prawo jazdy nie przejedziesz przez granicę
...Niepotrzebna jest żadna ODDZIELNA zgoda obojga rodziców na przekroczenie granicy przez dziecko. Skąd GW to wzięła? Zgoda obojga rodziców na wszelkie późniejsze przekroczenia granicy przez dziecko jest wyrażana automatycznie w urzędzie wojewódzkim lub jego delegaturze, kiedy wnioskują o wydanie dziecku paszportu lub o wpisanie go do paszportu któregokolwiek z nich. Poświadczają to oboje własnoręcznymi podpisami! Samodzielne wpisanie dziecka do paszportu (bez udziału urzędnika) jest przestępstwem przeciwko dokumentom i skutkuje sprawą karną. Ale skąd pismaki Gazety mają znać takie podstawowe informacje?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,69,25895144,25895144,Na_prawo_jazdy_nie_przejedziesz_przez_granice.html


Temat: wyjazd z dzieckiem za granicę
nie wyrabiaj dziecku paszportu jesli nie chcesz - chyba krótszy okres oczekiwania jest na wpis dziecka do paszportu rodzica. Moja (tez Maja ) jest własnie z tata za granicą - przekroczyła ja na podstawie tegoz wpisu bez zdiecia)
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,567,14528789,14528789,wyjazd_z_dzieckiem_za_granice.html


Temat: samotna przyszla mamusia
Mummy 6 zycze szczesliwego rozwiazania wszystkich spraw.Nie wiem czy juz sprawdzalas co z paszportem dla dziecka? Moze zadzwon do konsulatu i sie dowiedz jak to jest, jezeli ojca w metryce nie ma itp. Czy dostaniesz paszport dla dziecka, czy wpis do Twojego paszportu bez problemu...Jak zalatwialam paszport dla syna to musial byc ojciec,albo potwierdzony notarialnie list od ojca ze wyraza zgode na paszport lub wpis dziecka do paszportu. No i musisz miec polski akt urodzenia zeby dostac paszport...Jak cos to pisz na prive.Do niedawna mieszkalam w Walthamstow (przenieslismy sie do Kent,ale czasami bywam na starych smieciach,wiec jak cos to moge sie zjawic). Trzymaj sie!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,37418,42191010,42191010,samotna_przyszla_mamusia.html


Temat: Polityka zagraniczna Premiera Niewypała.
...osób. Przykładowe sytuacje gdy transkrypcja aktu okaże się niezbędna: a) wpis aktu urodzenia (konieczny w każdym przypadku, gdy należy udokumentować urodzenie danej osoby, a nastąpiło o-no za granicą); postępowanie o poświadczenie obywatelstwa polskiego, postępowanie o nadanie obywatelstwa polskiego dla obywateli państw obcych, uznanie dziecka, postępowanie sądowe w zakresie ustalenia/zaprzeczenia ojcostwa, wpisanie dziecka do paszportu rodzica, nadanie numeru PESEL, starania o tzw. "becikowe", ... Na jakiej zatem zasadzie doszło do nominacji na stanowisko ministra RP, który nie poddał się procedurze postępowania o poświadczeniu obywatelstwa polskiego? Użyłem w tytule obraźliwego słowa "ekonom" jako nazwy grupy ludzi z najczęściej ekonomicznym wykształceniem, która wykreowała dla siebie w...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,72300460,72300460,Polityka_zagraniczna_Premiera_Niewypala_.html


Temat: jak przewież dziecko przez granicę???
do wyrobienia dziecku paszportu nie jest konieczny ojciec, potrzebna jest natomiast jego zgoda poswiadczona notarialnie. Wpisanie dziecka do paszportu rodzica trwa ok. 10 dni i nic sie nie placi. Z tego co wiem to lepiej miec oddzielny paszport dla dziecka. Pozniej moga byc problemy, jakbys podrozowala sama z dzieckiem, ze chcesz dziecko wywiezc bez zgody ojca. Tak miala moja kolezanka. Ja wlasnie wyrabiam dziecku odzielny paszport. Moj maz jest za granica i przyslal mi poswiadczona notarialnie zgode na wyrobienie corce paszportu. Pozdrawiam
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,33125075,33125075,jak_przewiez_dziecko_przez_granice_.html


Temat: Paszport dla 1,5 roczniaka?
Potrzebny jest bez wzgledu na wiek, chyba, ze jedziesz do EU to wtedy wystarczy wpis dziecka do paszportu rodzica. Moj syn pierwszy paszport dostal w wieku 2 miesiecy.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,41445340,41445340,Paszport_dla_1_5_roczniaka_.html


Temat: jak to jest z aktem urodzenia i ewent.wyjazdem?
Aby przekroczyc granice dziecko musi miec paszport. W tym celu musisz zglosic sie do konsulatu. Nie wiem skad piszesz, ale zasady sa te same. Nie ma czegos takiego jak wpis dziecka do paszportu. W Polsce dziecko rowniez powinno zostas zgloszone w USC. Nalezy przetlumaczyc jego akt urodzenia i zglosic sie do USC.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,69344491,69344491,jak_to_jest_z_aktem_urodzenia_i_ewent_wyjazdem_.html


Temat: dziecko bez paszportu do Włoch???
Idz do urzędu paszportowego i popros o wpisanie dziecka do paszportu przy jednym z rodziców, z tym że muszą być przy tym osobiście obydwoje rodziców, albo...... druga opcja zapłac 30 zł + zrób fotkę maluchowi i złóż wnniosek w urzędzie miejskim. czeka się ok 3 tyg. na dowód tymczasowy. Nie radzę jechać na akt urodzenia bo złośliwi czesi na granicy mogą was zawrócić!!!!!!!!!!!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,19,23494012,23494012,dziecko_bez_paszportu_do_Wloch_.html


Temat: Paszport
Cześć, Nasz syn ma osobny paszport od 6 miesiąca życia. Obecnie ma dwa latka i nie przeszkadza to nam w dość częstym przekraczania granicy. Straż graniczna powiedziała nam, ze w zasadzie takim paszportem może posługiwać się dziecko nawet kilka lat. Plusem OSOBNEGO paszportu jest to ze dziecko może przekraczać granice z "dowolna osoba", która może być także tata, babcia czy ciocia., niezależnie od tego czy jedzie z nami mama. Wpisanie dziecka do paszportu matki związuje niejako dziecko i matkę. A za granica mogą wydarzyć się rożne nieprzewidziane sytuacje. Pozdrawiam.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,583,5188178,5188178,Paszport.html


Temat: Wpis do paszportu
Wpis do paszportu Do mojego paszportu dopisałem dziś swoją córkę 20 miesięczną.Nie wyrabiałem paszportu bo niestety zaspałem a chcę wyjechać za tydzień.Odbierajac swój paszport z wpisem Oli, jeden smutny pan mnie załamał mówiąc że niektóre kraje nie honorują wpisu dziecka do paszportu rodzica.Przy przekraczaniu granicy cofają takiego małego turystę wraz z rodzicem.Chcę pojechać do Slowacji i dalej Węgry.Czy ktoś wyjeżdzał ostatnio z "wpisanym dzieckiem"?Czy byłuy jakieś problemy?Dzięki za odpowiedz.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,45187730,45187730,Wpis_do_paszportu.html


Temat: dziecko urodzone w Stanach - pytanie
dziekuje za odpowiedzi... sluchajcie a jak to jest - naprawde takie niemowle potrzebuje juz paszport? przeciez dziecko szybko rosnie, twarz sie zmienia i nie wiem na jak dlugo taki paszport wyrobiony w wieku powiedzmy 1 miesiaca zycia dziecka, wystarczy.... (przeciez musi byc z reguly swieze zdjecie) czy nie wystarczy (w przypadku wyjazdu do polski) wpis dziecka do paszportu rodzica? (jednego lub dwoch).
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,17105285,17105285,dziecko_urodzone_w_Stanach_pytanie.html


Temat: akt urodzenia dziecka
Dziecko otrzyma nazwisko matki. W czasie zglaszania narodzin dziecka w gminie nalezaloby poprosic o wydanie miedzynarodowego aktu urodzenia, ktory bedzie potrzebny przy skladaniu wniosku o wydanie paszportu w polskim konsulacie. W czerwcu tego roku informowano mnie w konsulacie, ze czas oczekiwania na polski paszport to 3 miesiace. Natomiast wpis dziecka do paszportu matki dokonywany jest tego samego dnia (czas oczekiwania ok. 1/2 godziny). Oczywiscie dziecko moze wyjechac z rodzicami do Polski jedynie posiadajac wlasny paszport, badz bedac wpisane do paszportu matki.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,24320,33048107,33048107,akt_urodzenia_dziecka.html


Temat: Wyjazd za granicę z 6mies. Paszport dla dziecka?
z moich doświadczeń wynika że na wpis dziecka do paszportu czeka się ok. 2 tygodni, a nie miesiąc. Tak długo czekałoby się na paszport.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,572,45131424,45131424,Wyjazd_za_granice_z_6mies_Paszport_dla_dziecka_.html


Temat: Klasa ekonomistów - minister bez polskiego obywatelstwa
...osobie/grupie osób. Przykładowe sytuacje gdy transkrypcja aktu okaże się niezbędna: a) wpis aktu urodzenia (konieczny w każdym przypadku, gdy należy udokumentowaćurodzenie danej osoby, a nastąpiło o­no za granicą); postępowanie o poświadczenie obywatelstwa polskiego, postępowanie o nadanie obywatelstwa polskiego dla obywateli państw obcych, uznanie dziecka, postępowanie sądowe w zakresie ustalenia/zaprzeczenia ojcostwa, wpisanie dziecka do paszportu rodzica, nadanie numeru PESEL, starania o tzw. "becikowe", ... Na jakiej zatem zasadzie doszło do nominacji na stanowisko ministra RP, który nie poddał się procedurze postepowania o poswiadczeniu obywatelstwa polskiego? Użyłem w tytule obraźliwego słowa "ekonom" jako nazwy grupy ludzi z najczęściej ekonomicznym wykształceniem, która wykreowała dla siebie w naszym kraju inne prawa i...
Źródło: topranking.pl/1808/klasa,ekonomistow,minister,bez,polskiego.php


Temat: wpis do paszportu rodzica
wpis do paszportu rodzica Slyszalam ostatnio o nowelizacji wydawania paszportów dzieciom i tak sie zastanawiam czy wpis dziecka do paszportu rodzica jest nadal aktualny czy nalezaloby wyrobic dziecku wlasny paszport? czy nowe przepisy cos na ten temat mówia? blagam pomozcie bo wyjezdzam z dziecmi za 2 tygodnie do Pl i sie troche obawiam...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,37418,76235307,76235307,wpis_do_paszportu_rodzica.html


Temat: Paszport dla 3-miesięczniaka??? Podpowiedzcie.
Właśnie dzisiaj to załatwiałam, więc jestem bardzo na bieżąco w Szczecinie wpisanie dziecka do paszportu rodzica kosztuje 5zl, potrzebne 1 zdjęcie albumowe, akt urodzenia i rodzice z paszportami, trwa to 1 tydzień. osobny paszport dla dziecka kosztuje 35zl, trzeba mieć dwa zdjęcia takie jak dla dorosłych paszportowe, reszta jak wyżej tylko czeka się 1 miesiąc. Paszport ważny jest 10 lat, dlatego bardziej opłaca się niż dowód osobisty, który ważny jest 5 lat.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,572,30435212,30435212,Paszport_dla_3_miesieczniaka_Podpowiedzcie_.html


Temat: dziecko + 1 rodzic - przez granice
Ja mam corke wpisana do mojego paszportu. Dziecko ma prawie 1,5 roku. W moim paszporcie nie ma zdjecia dziecka ( nie bylo takiego wymogu). Nigdy nie mialam najmniejszego problemu z przekraczaniem granicy z dzieckiem. Zadna dodatkowa zgoda drugiego rodzica na pismie przy kazdorazowym przekraczaniu granicy nie jest wymagana, wiec bym sobie tym glowy nie zawracala. Zgoda drugiego rodzica jast wymagana dla wpisu dziecka do paszportu ale nie do kazdorazowego przekraczania granicy, bo to byloby kopiowaniem pierwotnej zgody na wydanie paszportu, wiec mijaloby sie z celem... Ciekawe czy ktos z Was wie jak dlugo dziecko moze byc wpisane do paszportu rodzica ? Wciaz mam zadzwonic z pytaniem do Konsulatu i wiecznie zapominam...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,24320,52310472,52310472,dziecko_1_rodzic_przez_granice.html


Temat: Neckermann - dziecko wpisane do paszportu?
Neckermann - dziecko wpisane do paszportu? Przeczytałam, że Neckermann wymaga własnego paszportu dla dziecka powyżej 2 lat. W sobotę już wyjeżdżamy a córkę mam wpisaną do swojego paszportu, odpada wyrobienie nowego. Czy mogę mieć jakieś kłopoty przy przekroczeniu granicy? czy w ogóle biuro podróży ma prawo mieć takie wymagania? w biurze paszportowym nie ma informacji, że wpisanie dziecka do paszportu jest mniej ważne, niż osobny paszport.Co o tym myślicie?jestem cała w nerwach, pierwsze wakacje od 3 lat a tu taki klops (ja straszny cykor jestem )
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,46511606,46511606,Neckermann_dziecko_wpisane_do_paszportu_.html


Temat: Polska granica a amerykański paszport dla dziecka
...się przez obywatela polskiego polskim paszportem na polskiej granicy. Oczywiście, w ambasadzie powiedzieli mi, że załatwienie takiego wpisu jest absolutnie konieczne, bo inaczej dziecko nie zostanie WYPUSZCZONE z Polski, gdy będzie posługiwać się wyłącznie paszportem amerykańskim. Wjechać, jako obywatel polski (ius sanguinis), podobno zawsze ma prawo. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to opiszę dokładnie, co trzeba zrobić, by uzyskać wpis dziecka do paszportu. Pytanie moje do grupowiczów brzmi: czy ktoś (a zwłaszcza dziecko) miał kłopoty na polskiej granicy, gdy posługiwał się paszportem amerykańskim będąc jednocześnie obywatelem polskim? Ja znam tylko jeden taki przypadek - córka mojego kolegi, urodzona w USA, wyjechała z rodzicami na wakacje i została u swojej babci przez cztery miesiące. Przy wjeździe do Polski posłużyła się paszportem USA. Gdy chciała...
Źródło: topranking.pl/1188/polska,granica,a,amerykanski,paszport,dla.php


Temat: Paszport polski - czy za to powinnam placic?
Dziwne, za wpis dziecka do paszportu nie ma opłaty. Przynajmniej kiedy robiłem to dwa miesiace temu w konsulacie w Toronto, takiej opłaty ode mnie nie pobrano. Natomiast jest opłata za umiejscowienie zagraniczego aktu urodzenia w Polsce. Jeżeli dziecko nie urodziło się w Polsce, trzeba najpierw umiejscowić jego akt urodzenia w polskich księgach stanu cywilnego - jst to osobna procedura, która musi być przeprowadzona zanim wpisze się...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,44,8808270,8808270,Paszport_polski_czy_za_to_powinnam_placic_.html


Temat: wyjazd do niemiec
a wpis dziecka do paszportu zalatwia sie chyba w polskim konsulacie
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,24320,33670559,33670559,wyjazd_do_niemiec.html


Temat: zgoda na wydanie paszportu
A wiesz może, jak wygląda wpisanie dziecka do paszportu? Na stronie konsulatu jest opisana jedynie procedura wypisania. W maju przyszłego roku chcemy jechać do kraju odwiedzić rodzinę, więc czekają nas te przeprawy... Chcieliśmy dziecku wyrobić paszport tymczasowy, ale napotkalismy jeden problem: www.londynkg.polemb.net/?document=96&PHPSESSID=e224f0cc76847f96436a79d08645ba6a 6. Trzy jednakowe fotografie o wymiarach 3,5x4,5 cm,...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,720,69499866,69499866,zgoda_na_wydanie_paszportu.html


Temat: Za granicę w Unii Eur z 4-miesięczniakiem
Konieczny jest wpis dziecka do paszportu lub paszport dla dziecka. My niedawno wrocilismy z Wiednia i na granicy pol-czes sprawdzano moj paszport, bo wywozilismy dziecko. Poza tym oboje rodzice musza podpisac oswiadczenie o zgodzie na wywoz dziecka za granice. pozdrawiam Zuzka
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,584,27982171,27982171,Za_granice_w_Unii_Eur_z_4_miesieczniakiem.html


Temat: Paszport dla dziecka?
Lenkaaa, dziekuje, ze mnie poprawilas jesli chodzi o wpis dziecka do paszportu. Myslalam, ze trzeba czekac na PESEL. Jesli chodzi o paszport, miesiac temu zmienily sie przepisy odnosnie zdjec, kiedys byl wymagany lewy polprofil, teraz 'en face'.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,24320,46823530,46823530,Paszport_dla_dziecka_.html


Temat: Wpis dziecka do paszportu!!-pilne
obyś miala rację ale mnie też ktoś naopowiadał bzdur o możliwości wpisania dziecka do paszportu i na szczęście w miare wcześnie zglosiłem się do biura paszportóww i pytalem jeszcze telefonicznie pograniczniaków na okęciu i w ostatniej chwili mu zrobilem ten paszport. Może masz racje że jeżeli dziecko jest już wpisane to zostanie przepuszczone przez granicę nie znam przepisów wiem tylko że obecnie nie ma możliwości wpisu dziecka do paszportu nie wiem jak jest z już istniejącymi może je akceptują - oby tak było ale jest jeszcze trochę czasu więc telefon na okęcie lub lotnisko z którego lecisz do straży granicznej i na pewno wyjaśnią ci wszystko i powiedzą czy przepuszczą. Ja wolałbym zapytać. Pozdrawiam i miłego wypoczynku
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,660,82709252,82709252,Wpis_dziecka_do_paszportu_pilne.html


Temat: Paszport dla niemowlaka???
a czemu ma nie wyrobić ??????????? Witam ponownie, do wyrobienia paszportu, a też do wpisu dziecka do paszportu jest potrzebna zgoda obojgu rodziców. Przytoczę tu fragment artykułu, o którym pisałam wcześniej: "Dotyczy to wniosku niepełnoletniego dziecka, w którego imieniu rodzice składają wniosek paszportowy. Oboje muszą wyrazić na to pisemną zgodę o treści: "Wyrażam zgodę na wydanie paszportu mojemu nieletniemu dziecku" i podpisać się, podając numery dowodów osobistych. W biurze...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,566,5330802,5330802,Paszport_dla_niemowlaka_.html


Temat: Kto ostatnio wyrabiał paszport?
Kto ostatnio wyrabiał paszport? Witam! Ile to trwa w praktyce? Mam tylko dwa tygodnie. Czy zdążę? A może ktoś załatwiał wpis dziecka do paszportu? Czy trwa to tak samo długo? Czekam na info. To pilne basia
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,72,14546293,14546293,Kto_ostatnio_wyrabial_paszport_.html


Temat: pomozcie paszport dla dziecka UK
...takze by dzieciatko wpisac do paszportu (dopiero na podstawie naszego swiadectwa urodzenia). Wiedz tez, ze wladze RP wydaja paszporty obywatelom RP bez wzgledu na wiek, nawet dzieciom. Wowczas dokumenty (dwa wnioski plus polskie swiadectwo urodzenia dziecka) w imieniu dziecka skladaja rodzice. Dokumenty mozna zlozyc takze u konsula, paszport zostanie wykonany w kraju i nadeslany do odbioru. Pamietajcie jednak, ze to wszystko trwa (natomiast wpis dziecka do paszportu nastepuje praktycznie od reki). Jezeli jednak zdecydujesz sie na paszport, a bedziesz musiala wczesniej wyjechac z WB, konsul ma obowiazek w okresie oczekiwania na paszport glowny wystawic dziecku bezplatnie paszport tymczasowy wazny max 12 miesiecy. Zasada jest, ze nie mozecie byc ze wzgledow formalnych pozbawieni mozliwosci swobodnego wyjazdu za granice, to Wasze prawo...i klopot konsula.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,27461040,27461040,pomozcie_paszport_dla_dziecka_UK.html


Temat: dziecko wpisane do paszportu... w Tunezji
Witam wyrobienie paszportu to co najmniej 2 dni urlopu. Trochę szkoda.... tych dni ; trzeba zrobić zdjęcie maluchowi, póść razem z tatą do urzędu ( oboje pracujemy w takich godzinach, że musimy wziąć urlop), następnie znowu dzień urlopu, by po miesiącu go odebrać. po kolejne - czy zdjęcie , kóre zrobię dziś maluchowi będzie aktualne za 2-3 lata???? I ponowna procedura i 2 dni urlopu? Dla mnie ( póki co ) wpisanie dziecka do paszportu jest najlepszym wyjściem. Pozdrawiam
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,33513018,33513018,dziecko_wpisane_do_paszportu_w_Tunezji.html


Temat: paszport dla dziecka czy wpis do mojego -Egipt?
O ile wiem wpisanie dziecka do paszportu jednego z rodziców powoduje, że ten rodzic może przekraczać granice polski TYLKO z dzieckiem. A to w przyszłości może być kłopotliwe, jeśli będziesz się chciała gdzieś wybrać sama lub... wysłać dziecko za granicę tylko z tatą. Sprawdz te informacje w swoim biurze paszportowym
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,622,41570605,41570605,paszport_dla_dziecka_czy_wpis_do_mojego_Egipt_.html


Temat: wpis do paszportu
wpis do paszportu Czy na wpis dziecka do paszportu czeka się tyle samo czasu co na wyrobienie paszportu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,66318656,66318656,wpis_do_paszportu.html


Temat: paszport dlamalucha
Paszport jest konieczny albo wpis dziecka do paszportu ktoregos z rodzicow.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,28129119,28129119,paszport_dlamalucha.html


Temat: W ciągu ilu dni wpis dziecka do paszportu?
W ciągu ilu dni wpis dziecka do paszportu? j,w
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,55,44217554,44217554,W_ciagu_ilu_dni_wpis_dziecka_do_paszportu_.html


Temat: wściekła jestem
ja na wpisanie dziecka do paszportu czekałam aż jeden dzień Trwa to baaardzo szybko, w Gdyni, do trzech dni.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,567,63604060,63604060,wsciekla_jestem.html


Temat: wściekła jestem
ale wpisanie dziecka do paszportu rodzica to max tydzień trwa, poza sezonem jeszcze krócej
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,567,63604060,63604060,wsciekla_jestem.html


Temat: wpis do paszportu
Czas oczekiwania o ile dobrze pamiętam taki sam. Z tym że obecnie nie ma już takiej możliwości jak wpisanie dziecka do paszportu rodzica. Pozdrawiam
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,66318656,66318656,wpis_do_paszportu.html


Temat: Tak się niemczy polskie dzieci, czyli...
O ile mi wiadomo to zgode na wpisanie dziecka do paszportu jednego z rodzicow czy na wystawienie dziecku paszportu jest wymagana od obojga rodzicow. Wiec po rozwodzie wyprowadzenie sie jednego rodzica z dzieckiem do innego kraju moze sie odbyc chyba tylko za zgoda drugiego rodzica.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25822,88751825,88751825,Tak_sie_niemczy_polskie_dzieci_czyli_.html


Temat: jak pojechac za granice?
Ja na wpisanie dziecka do paszportu czekałam 2 dni. To zależy od urzędu. Jeżeli Twój urząd wysyła dokumenty do urzędu głównego to wtedy się czeka 3-4 tygodnie wtedy najlepiej podjechać do tego ważniejszego. Czasami zrobią to od ręki. Powodzenia
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,584,46315593,46315593,jak_pojechac_za_granice_.html


Temat: paszport w ue
moga ci np nie wpuscic dziecka do kraju albo tamtego albo naszego z powrotem. o ile was zatrzymaja. ponoc trudniej jest wrocic z własnym dzieckiem niz wyjechac. co do psa- wogole nie ma opcji, kazdy kraj ma przepisy dot kwarantanny, np w UK jest to pol roku! poszukaj sama przepisow. aha, nie honoruja juz wpisu dziecka do paszportu bo nie majac zdjecia mozesz wwiezc kazde dziecko i je np przehandlowac na zachodzie.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,62591,82775525,82775525,paszport_w_ue.html


Temat: Paszport dla dziecka.
Na holenderski dwa tygodnie, wpisanie dziecka do paszportu - piec dni roboczych (przynajmniej u nas w gminie). Na polski to chyba trzy miesiace.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,24320,61478959,61478959,Paszport_dla_dziecka_.html


Temat: Kto ostatnio wyrabiał paszport?
basha napisała: > Witam! > Ile to trwa w praktyce? Mam tylko dwa tygodnie. Czy zdążę? A może ktoś > załatwiał wpis dziecka do paszportu? Czy trwa to tak samo długo? Czekam na > info. To pilne > basia > normalnie trwa 3 tygodnie, ale po dwóch można się już pytać, czy jest do odebrania, a w krytycznych sytuacjach można jeszcze przyspieszyć. Czyli powinnaś dać radę
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,72,14546293,14546293,Kto_ostatnio_wyrabial_paszport_.html


Temat: *** Uwaga! Od Nowego Roku 2005 ***
*** Uwaga! Od Nowego Roku 2005 *** Dobrze wiedzieć: Od nowego roku wzrośnie na Słowacji opłata za paszporty. Bez własnego paszportu będzie mogło podróżować tylko dziecko do 5 lat pod warunkiem, że będzie wpisane do paszportu rodziców. Dzieci i młodzież od 5 do 15 lat zapłacą za paszport 400 SK. Będzie on ważny tylko na 5 lat. Powyżej 15 roku życia każdy będzie musiał zapłacić za ten dokument 1000 SK. Wpis dziecka do paszportu będzie kosztował 100 SK. Słowackie Towarzystwo Sitour z Bańskiej Bystrzycy nadało cztery gwiazdki ośrodkowi narciarskiemu na Orawie - Rohace - Spalona. Najwyższa kategoria słowackich ośrodków narciarskich to pięć gwiazdek. Ośrodek narciarski w Dolinie Rohackiej znany jest polskim miłośnikom białego szaleństwa. Położony jest w odległości około 10 km od Zuberca, a śnieg utrzymuje się...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,170,18322520,18322520,_Uwaga_Od_Nowego_Roku_2005_.html


Temat: pyt.wyrobienie paszportu dziecku-Irlandia Północna
...jej pelnomocnictwo? Czy przed urodzeniem dziecka, a w czasie pobytu w Polsce odwiedzic notariusza i na wyrost poprosic o notarialnie potwierdzona nasza (moja i meza) zgode na wystawienie dziecku paszportu? No, ale jeszcze nie urodzilo sie dzieciatko wiec nie chce az tak zapeszac (no, nie wiem...) Czy moze najprosciej wpisac dziecko do swojego paszportu i ewentualnie kiedys w czasie wizyty w Polsce wyrobic osobny paszport dziecku? Ale chyba nawet samo wpisanie dziecka do paszportu zbytnio nie upraszcza procedury, bo i tak trzeba nadac nr pesel, a wpierw przetlumaczyc akt urodzenia na jez. polski? Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi, wiem ze pytam za wczesnie, ale na prawde bede spokojniejsza majac juz jakies informacje na ten temat Pozdrawiam
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,34787194,34787194,pyt_wyrobienie_paszportu_dziecku_Irlandia_Polnocna.html


Temat: Jak to jest w końcu z tymi paszportami??
Wpisanie dziecka do paszportu rzeczywiście stwarza problemy z podróżowaniem. Dziecko może podróżować tylko i wyłącznie z tym rodzicem w paszporcie, którego jest wpisane, co więcej rodzic może podróżować tylko i wyłącznie z tym dzieckiem. To słowa Pani „z okienka”. A co do zdjęć to jest w tym rozporządzeniu stwierdzenie, że jeżeli dziecko nie ukończyło pięciu lat to te obostrzenia nie są tak...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,45877373,45877373,Jak_to_jest_w_koncu_z_tymi_paszportami_.html


Temat: Zrzeczenie się obywatelstwa polskiego
...ja tu naprawde nie siedze i nie krzycze,tylko mowie bardzo spokojnie. Zamieszczajac post o takiej tresci ryzykujesz ze spotkasz sie z krytyka takich osob jak ja ,ktore nie boja sie pisac tego co mysla kiedy cos wydaje im sie smieszne (nie ha,ha smieszne). Nie wiem czy tak do niczego jest Ci potrzebne polskie obywatelsto Twojej corki,od nadmiaru glowa nie boli, jak to mowia,nigdy nic nie wiadomo co moze sie kiedys przydac. Jest jeszcze jedna,prosta opcja, wpisanie dziecka do paszportu. ~~~ magda mama nel ~~~ zdjecia z lutego forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=10367026&a=11012526
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,11134623,11134623,Zrzeczenie_sie_obywatelstwa_polskiego.html


Temat: paszport dla dziecka - PILNE!!!
...??? Nie wyrabiali nigdy swoich żeby nie wiedzieć, ile czasu to trwa ? Zwykła bezmyślność niestety.. Panie w urzędzie raczej w takim przypadku uległe nie będą (czekoladki i inne gifty niewiele pomogą). Przy osobie dorosłej można by kombinować z podróżą służbową (wtedy z pracy odpowiednie zaświadczenie i na ogół działa). Obawiam się, że będą zmuszeni przesunąć wyjazd, bo o "przemycaniu" raczej powinni zapomnieć. Wpisanie dziecka do paszportu trwa tyle ile załatwienie nowego więc na jedno wychodzi.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,622,17190393,17190393,paszport_dla_dziecka_PILNE_.html


Temat: niemcy-paszport dla dziecka
...tyle kosztuje. Najwazniejsze jest zalatwienie wszystkich papierow w Polsce. To trwa najdluzej - najlepiej poprosic kogos z rodziny (przez konsulat bardzo dlugo sie czeka). Musicie akt urodzenia niemiecki przetlumaczyc na j.polski przez przysieglego tlumacza, nastepnie w miejscu polskiego Waszego miejsca zameldowania (w urzedzie) zalatwia sie tzw. lokalizacje tego aktu urodzenia. Najdluzej czeka sie na PESEL - niezbedny do wyrobienia paszportu. Wpisanie dziecka do paszportu w konsulacie mozna zalatwic w ciagu jednego dnia. My wczesniej wyslalismy fax z zapytaniem jakie dokumenty sa potrzebne. Dostalismy listownie dokladna odpowiedz wraz z wnioskami o wpis do paszportu. Aha potrzebne jest zdjecie dziecka. Podczas naszego pierwszego pobytu w Polsce wyrobilismy dziecku paszport i nie trwalo to 2-3 miesiace ale niespelna tydzien. Mozna poprosic o przyspieszenie, uzasadniajac ze...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,24922864,24922864,niemcy_paszport_dla_dziecka.html


Temat: dziecko wpisane w paszport rodzica-pilne
Wszystko w porządku. Teraz nie ma już wpisów dzieci do paszportów, ale te dokonane są ważne dokąd ważny jest paszport, albo do ukończenia przez wpisane dziecko 16 lat.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,201,83223810,83223810,dziecko_wpisane_w_paszport_rodzica_pilne.html


Temat: Paszport dla Niemowlaka
Ja dokładnie tydzień temu odebrałam paszport dla mnie i dziecka. Wpisanie dziecka do paszportu matki jest bezpłatne, płaci się tylko za znaczek skarbowy 5 zł. Natomiast oddzielny paszport dla dziecka - 30 zł +znaczek skarbowy 5zł. Czekałam 2 tygodnie. Potrzebne było 1 zdjęcie dziecka, zgoda obojga rodziców, metryka urodzenia dziecka + ksero. "Co kraj to obyczaj" Pozdrawiam Magda
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,584,11274414,11274414,Paszport_dla_Niemowlaka.html


Temat: paszport dla malca czy wpis do naszego?
Teraz nie ma czegoś takiego jak wpisanie dziecka do paszportu, dziecko może mieć jedynie własny. W większości krajów UE paszporty już nie potrzebne ale jeśli policja gdzieś będzie cię legitymować to w dowodzie też dzieciaka już nie masz a wartobyłoby udokumentować że to twoje dziecko a nie wywozisz cudzego z kraju. Czyli paszport nie koniecznie ale miej dla spokoju choć akt urodzenia dziecka przy sobie. Wiktorek
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,43618,76678807,76678807,paszport_dla_malca_czy_wpis_do_naszego_.html


Temat: Wpis do paszportu
Wpis do paszportu Ile się czeka na wpis dziecka do paszportu rodzica???
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,45368830,45368830,Wpis_do_paszportu.html


Temat: wpis dziecka do paszportu
wpis dziecka do paszportu Czy wpis dziecka do polskiego paszportu zalatwie od reki? Trzeba sie umawiac? Zaakceptuja mi miedzynarodowy akt urodzenia, czy konieczne jest tlumaczenie na polski? Co prawda Boze Narodzenie spedzamy w Holandii, ale w koncu i tak trzeba bedzie sie tym zajac.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,24320,32722759,32722759,wpis_dziecka_do_paszportu.html


Temat: Przeniesione wątki
...Do Mam wystawiających na ALlegro -Pomożcie . lizbetka forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=583&w=40705083 Używane buty na Allegro soffica forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=583&w=40699998 Salon: dzien dobry tvn ja275 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=582&w=40695190 sms do Niemiec - jak wyslac? adsa_21 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=582&w=40745083 Prawo i pieniądze: Wpis dziecka do paszportu? gosiagrzes1 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=584&w=40737575 Zgłoszenie w Urzędzie Pracy-dodatkowe pytanie vailet forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=584&w=40733510 Czy mozna odliczyć??? malgorzata9 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=584&w=40695755 mama cud: Sztuczne czy prawdziwe paznokcie posiadacie!!? monisia98 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=580&w=40717315...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,567,38561611,38561611,Przeniesione_watki.html


Temat: wyrabiać paszport czy wpisać do swojego???
wyrabiać paszport czy wpisać do swojego??? Poradzcie proszę czy lepiej jest wyrobić mojej 6 msc córecce paszport czy wpisać do własnego. Różnica w cenie niewielka 50/30 zl ale ponoć paszport trzeba zmienić jak dziecko zmieni wygląd a takie maleństwo za rok bedzie już inne... a z drugiej strony czy w każdym kraju (chcemy na wakacje polecieć do Hiszpani) respektują wpis dziecka do paszportu - macie w tym jakieś doświadczenie??? Wolałabym zrobić wpis bo z wyrobieniem paszportu trochę zachodu, bo jak np. zrobić zdjęcie takiemu maleństwu? No i trzeba ileś tam czekać... Jak wy rozwiązywałyscie te kwestie??? Poradzcie proszę
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,572,47044347,47044347,wyrabiac_paszport_czy_wpisac_do_swojego_.html


Temat: Paszport dla niemowlaka
"Zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej państwa członkowskie muszą wprowadzić nowe paszporty z danymi biometrycznymi do dnia 28 sierpnia 2006. (...) Ważne są zmiany planowane w przypadku paszportów dla dzieci. Mianowicie nie będzie możliwe wpisanie dziecka do paszportu rodzica. Dziecko będzie mogło otrzymać paszport 10-letni po ukończeniu 5 roku życia. Do chwili ukończenia 5 roku życia dziecko będzie mogło otrzymywać paszport tymczasowy z ważnością na okres 1 roku." KA nr 517
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,595,41458990,41458990,Paszport_dla_niemowlaka.html


Temat: Paszport polski - czy za to powinnam placic?
Paszport polski - czy za to powinnam placic? Czy powinno sie placic za wpis dziecka do paszportu? Kiedy otrzymalam ulotke informacyjna z data Styczen 2003 - tam pisalo ze za wpis dziecka sie nie placi. Teraz Ambasada mi zadzwonila ze musze zaplacic $76. Jestem ciekawa czy inne Ambasay rowniez pobieraja oplate za wpis dziecka do paszportu. Czy wy wszyscy placiliscie za to? Ja wiem ze w Polsce to nic nie kosztuje.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,44,8808270,8808270,Paszport_polski_czy_za_to_powinnam_placic_.html


Temat: Grudzień 2004 - epizod III
paszport, lot i o nas Czy ktoś załatwiał już wpisanie dziecka do paszportu? Jakie papiery są potrzebne? I pytanie chyba tylko do Tufinki, chodzi o lot samolotem: czy dają specjalne foteliki dla maluszków? Jak wygląda sprawa z zabraniem wózka? Wczoraj wykombinowałam, że skoro są tanie loty z Krakowa do europejskich stolic, to bym się wybrała na weekend do Rzymu na przykład. Przewracanie się: Milka nie przewraca się ani na brzuch ani na plecy (ma 23 tygodnie). Też...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,573,23554531,23554531,Grudzien_2004_epizod_III.html


Temat: lepiej wyrobić dziecku paszport czy dowód?
Pytanie z tej dziedziny, ale trochę inne Czy żeby jedno z rodziców mogło pojechać zagranicę z dzieckiem na wakacje (nie małżeństwo !),musi drugi rodzic się na to zgodzić czy wystarczy paszport dziecka albo wpis dziecka do paszportu tego drugiego rodzica? Ktoś wie? Z góry dzięki za info.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,584,43817643,43817643,lepiej_wyrobic_dziecku_paszport_czy_dowod_.html


Temat: Poradzcie
Nie moge.Po pierwsze mam bimoetryczny, a po drugie teraz juz nie ejst mozlwie wpisanie dziecka do paszportu.Zreszta , jesli nawet byloby to mozliwe, to musialabym to zrobic w Polsce, a nie we Francji.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,16726,82505884,82505884,Poradzcie.html


Temat: wpis dziecka do paszportu
grazynanowa - w Ambasadzie Turcji poinformowano nas , że wymagany jest wpis dziecka do paszportu z wklejonym zdjęciem , a nasz syn jest tylko wpisany bez zdjęcia , w 2005r. taka była praktyka Czy Ty w swoim paszporcie posiadasz wpis córki ze zdjęciem czy też tylko sam wpis . Z góry dziękuję za odp.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,660,96688058,96688058,wpis_dziecka_do_paszportu.html


Temat: wpis dziecka do paszportu
Gość portalu: luna22 napisał(a): > grazynanowa - w Ambasadzie Turcji poinformowano nas , że wymagany > jest wpis dziecka do paszportu z wklejonym zdjęciem , a nasz syn > jest tylko wpisany bez zdjęcia , w 2005r. taka była praktyka > Czy Ty w swoim paszporcie posiadasz wpis córki ze zdjęciem czy też > tylko sam wpis . Z góry dziękuję za odp. wyrecze grazynke :) w tureckim paszporcie rodzica wkleja sie zdjecie dziecka obok wpisu, w polskich nie ma takiej praktyki. nie bedziesz miec na pewno problemu na granicy tureckiej z tego powodu. po...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,660,96688058,96688058,wpis_dziecka_do_paszportu.html


Temat: paszport-lepiej wpisac dziecko do swojego czy nowy
...do Urzędu Paszportowego.Okazało się, że muszę mieć swoje dokumenty wszystkie wymienione na nowe. Zarówno dowód osobisty jak i paszport. Dodam, że za mąż wyszłam w roku 2000 a jeszcze nie wymieniłam nawet dowodu .. No i teraz muszę wszystko powymieniac. Nie wiem,czy zdąże do wrzesnia, ale to nic, trudno. Koszty mnie czekają... *Za wymianę dowodu - 30zł , do tego zdjęcia *za wymianę paszportu - około 60 zł, do tego zdjecia * wpis dziecka do paszportu - 5zł(znaczek skarbowy) + 1 zdjęcie (wyrobienie paszportu 30 zł + znaczek za 5 zł + 2 zdjęcia) A jeszcze czeka mnie wymiana prawa jazdy - około 74 zł + zdjęcia... Buuuuuuuuu Madzia Dziekuje za odpowiedzi
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,567,6622694,6622694,paszport_lepiej_wpisac_dziecko_do_swojego_czy_nowy.html